Press "Enter" to skip to content

Airwood U.P. BM – твердопаливний пальник

Огляд

Твердопаливний пальник від виробника “BM Easy Hike”. Призначений для приготування їжі. Розрахований переважно на мандрівників, але, звичайно, може використовуватись не тільки в мандрах, а й на дачі.

Дана піч вже проскакувала в одній з наших статей про ПВД в ліс Голиндерня, але там їй не було приділено особливої уваги.

Загальна маса
Загальна маса

Додатково в комплекті йде шнур для USB живлення.

Шнур USB Живлення
Шнур USB Живлення

Сама піч складається з
Камери згорання

Камери згорання
Камери згорання

Блоку нагнітання повітря

Блок нагнітання повітря
Блок нагнітання повітря

Та підставки

Підставка
Підставка

В комплекті також йдуть батарейки GP.

Батарейки
Батарейки, розмір AA

Усе разом

… в розібраному

AirWood U.P. BM
AirWood U.P. BM

… та в зібраному стані.

AirWood U.P. BM
AirWood U.P. BM

Ще фото

Блок нагнітання повітря. AirWood U.P. BM.
Блок нагнітання повітря. AirWood U.P. BM.
Блок нагнітання повітря. AirWood U.P. BM.
Блок нагнітання повітря. AirWood U.P. BM.
Блок нагнітання повітря. AirWood U.P. BM.
Блок нагнітання повітря. AirWood U.P. BM.
Підставка. AirWood U.P. BM
Підставка. Як бачите лаки можуть складуватись та відкидуватись, що дозволяє встановити посуд різного діаметру.  AirWood U.P. BM

Нижня частина зйомна, що полегшує чистку.

Кришка
Кришка
Кришка
Кришка
Кришка
Кришка

Як це все упаковано у мене

Tatonka kettle 2.5l
Tatonka kettle 2.5l

Характеристики

 • ККД: 80 %*
 • Матеріал: нержавіюща (неіржавна) сталь різної товщини (0,3мм-0,8мм) *;
 • Ресурс камери згоряння: від 300 до 800 і більше годин роботи пічки в залежності від умов експлуатації та зберігання *;
 • Загальна вага (піч + USB кабель + батарейки) 474 г **
 • Розміри
  • в розібраному стані (без чохла та упаковки): 120 мм Х 120 мм Х 120 мм **
  • в зібраному стані: 193 мм Х 120 мм Х 165 мм **
 • Довжина кабелю “USB-DC”: 1 м *
 • Струм живлення
  • залежить від джерела але
  • режим High: 70 – 100 мА *
   • 3.16 В (батарейки GP Super) : 88,7 мА **,
   • 5,16В (PowerBank Xiaomi 20000): 94,4 мА**
  • режим Low: 30 – 50 мА *
   • 3.16 В (батарейки GP Super) : 51,4 мА **,
   • 5,16В (PowerBank Xiaomi 20000): 57,8 мА**
 • Час неперевної роботи
  • режим High: 30 годин *
  • режим Low: 50 годин *
 • Частота обертів (з даних виробника, нажаль не маю змоги зробити заміри):
  • High: ~ 3000 об/хв *
  • Low: ~ 2000 об/хв *
 • Потужність: змінна бо залежить від багатьох факторів, вологості палива, заряду в батарейках, режиму роботи блоку нагнітання повітря. Але переходьте до розділу тестування, де буде порівняння з газовим пальником.

* – значення вказане виробником
** – заміряне

Особливості використання

Піч може працювати в 3х режимах. Хоча віртуально можна виділити й четвертий.

 • природна тяга (без блоку нагнітання повітря). ВАЖЛИВО: В даному режимі потрібно ОБОВ’ЯЗКОВО ВІД’ЄДНАТИ БЛОК НАГНІТАННЯ, так як камера згорання печі, хоч і має двошарову конструкцію (зовнішній кожух), але розжарюється дуууже сильно, тому можуть орзплавитися пластикові деталі блоку.
 • режим Low: початковий розпал, коли великий потік повітря не потрібен бо може задути просто задути вогонь та основний режим підтримки полум’я (див Тестування)
 • режим High: основне розпалювання, кипятіння води
 • віртуальний режим )). Виробник позіціоную піч саме як пальник, не як мангал (що вказано в Інструкції користувача). При певному підході все таки з неї (печі) можна зробити наномангал ))

Не можна використовувати піч в середниі намету чи під тентом.  З печі постійно вилітають не слабкі іскри, запросто знищать ваш намет.

У випадку використання PowerBank виробник рекомендує, і я з цим повністю згоден, перед походом перевірити піч на сумісність з повербанком. Тому що деякі повербанки можуть відключати навантаження через малий струм живлення який нього йде. І, так як піч в деяких режимах споживає мало струму, такі повербанки можуть відключити її через якийсь проміжок часу, що, в свою чергу, може призвести до псування блоку нагнітання повітря.

По тій самій причині – псування блоку нагнітання повітря, не рекомендується живлення блоку напряму від сонячної батареї. Хмари можуть закрити сонце в будь-який момент, через що впаде вихідна сила струму і вентилятор в блоці нагнітання перестане крутитися. Тому рекомендується підключати сонячну батарею до повербанку і вже потім живити піч.

Паливо

Піч майже всеядна до будь якого твердого палива. Особливо деревини. Можна навіть топити вологою деревиною.
Ось наприклад з нашого похід по чорногірсбкому хребту:

… в той час коли одні вирубують жереп (оз. Несамовите), хоче це й заборонено в КБЗ (Карпатському Біосферному Заповіднику)

Вирубаний жереп
Вирубаний жереп
Вирубаний жереп
Вирубаний жереп

Ми використовуємо підніжний корм ))

Паливо
Трохи горілих кусочків.
Паливо
А от коли ми почали топити піч ЦИМ, вже не посміхались, а зацікавленністю підглядували.

Використання та тестування

Розпалювання

Все як при звичайному вогнищі, але є деякі нюанси.

Суха деревина

Достатньо підпалити пару-трійку щеп, увімкнути на режим Low (я все таки раджу починати з нього, більш стабільний розпал), додати декілька більших щеп, чи навіть гілочок або шишок, трохи почекати поки вони займуться, перемкнути в режим High і почати закидувати гілки або шматки деревени по більше. Коли полумя та жар більш менш стабілізуються та вийдуть на очікуваний вами максимум, можна перейти знову в режим Low.

Easy Hike
Easy Hike

Волога деревина

Треба почати зі стабільного полум’я. Чим ви його зробите ? Залежить від вас. Я користуюсь звичайними бавовняними дисками просоченими парафіном. Рідше сухим спиртом. На низ трохи гілок як підстилку під диск з парафіну (парафіну там багато, він просто не встигне згоріти і протече вниз в піч, якщо буде підстилка з гілок, то парафін просочить гілки і фони будуть краще горіти). Далі потихеньку додавати невеликі гілочки щоб отримати перший серйозний жар. Час від часу додаючи декілька товстіших (біля 1 см). Вони встигнуть підсохнути і будуть краще тримати жар. Зовсім мокра деревина особливо якщо її засунути в саму середину камери згорянная нічого вам не дасть, тобто не дасть потрібною теплоти. Просто шар за шаром обвуглиться та перетвориться на попіл.

Easy Hike
Easy Hike

Час закіпання

Порівняння робив з газовим пальником FireMaple FMS-105. Заявлена виробником потужність – 2,6 кВт. Той самий виробник та інтернет магазини кажуть що літр води закіпає приблизно за 4 хв (практика показує що більше).

Газовий балон Kovea 450 гр.

Паливо для турбо-печі шишки та трохи товстих (2-3см товщини) кусків гілок. Нажаль не додумався зважити скільки пішло дров, але мені здається що грам 300-400 не більше.

Посуд: котел Tatonka Kettle 2.5l, діаметром 19,5 см.

Кількість води: 2л (1 літр дуже мало для того щоб нормально заміряти моїм термометром). Температура води: 22С.

Так як підставка печі фактично являє собою вітрозахист, а також має діаметр виходу полум’я набагато більший за діаметр полумя газового пальника, то для того щоб поставити FMS-105 в більш наближені до печі умови роботи, пальник і котел були оточені вітрозахистом який щільно прилягав до котла.

Що я отримав:

FMS-105:

 • закіпання до температури 99,5С (з 99,2 швидкість наростання температури значно впала, а вода й так булькотіла, то не став чекати до сотні тим більше не факт що й дочекався б)
 • час закіпання 10 хв 44 с
 • пальник робив на максимальній потужності, вентиль газу був відкручений на максимум.
 • використано приблизно 35 г газу !!!
AirWood U.P. BM
AirWood U.P. BM

AirWood U.P. BM:

 • закіпання аналогічно при 99,5С
 • повний час закіпання 10 хв 08 с (з початку роботи, тобто з розпалювання, до закіпання)
 • розпалювання 52 секунди (під час розпалювання котел не стояв на печі)
 • вихід на максимальну потужність (звісно визначену “на око”) 57 секунд після розпалювання.

Тобто, якщо відкинути час на підготовку та виведення печі на максимальну потужність то виявляється що при наявності сухих гілок, потужність турбо-печі більша за 2,6 кВт. Але загальний час від початку роботи виявився приблизно однаковий.

Якщо без цифр. Чисто суб’єктивно, і не однорозаво підтверджено в походах, їжа готується швидше на печі. FMS-105 дуууже довго розігріває воду, як на мене то не економний він.

Звісно можна ще порівняти і з JetBoil та іншою компанією… але ж ціна !!!

Какао, просто какао
Какао, просто какао

Додатково

Якщо є дервне вугілля, то час від часу можна додавати його. Вугілля не дасть полум’я, але дає жар. Більш того, відносно великі шматки вугілля стабілізують жар всередині камери згоряння. Що дозволить вам біль рівномірно тримати температуру, та більш спокійно додавати гілочки. Так як зовсім маленькі гілки настільки швидко згоряють, що коли ви кинете наступну, вона вже може не зайнятись бо не буде їй з чого.

Мокрі дрова
Мокрі дрова, залишилися від попередників…

З відносних мінусів:

 • сильно коптить посуд
 • не рекомендую використовувати посуд з анодованого алюмінію

Ще деякі особливості

Камера згорання може розжарюватись дуууже сильно
Ось приклад як потягнуло метал середнього стакану в моїй пічці. Це я тестував її на витривалість на дуже сильне розжарювання. Середина камери згорання була червона. Але все витримало.

Камера згоряння
Камера згоряння

Дно камери, хоч це й другий (зовнішній шар), розжарюється дуже сильно. Тому траву під собою вона таки пришкварить.

Приклад з особистого використання вдома:
Позвали родичів і готували на цій печі прямо на столі. Я знав що дно гріється (але я тоді не знав на скільки) тож на всяк випадок підстелив журнал, товщиною десь 8-10 мм. Так от, після приблизно часу використання печі (вона стояла на одному й тому самому місці) журнал під піччю повністю обвуглився. А тепер уважно !!! Дерев’яний стіл під журналом обвугливнся приблизно на 1 см !!!

AirWood U.P. BM
AirWood U.P. BM

Мангал

Якщо використовувати тільки вугілля, то піч не коптить, і піч можна використовувати як мангал. Але будьте обережні і не спаліть сардельки при увімкненому блоці нагнітання – жар сильнючий.

Особисті відгуки

 • дружня до природи
 • висока потужність та ККД
 • стильно виглядає, в ночі особливо 😉
Смачна юшка з вермішелі і зовсім не пригоріла
Смачна юшка з вермішелі і зовсім не пригоріла

Замовити

Ціна 933 грн за дану модель.
При купівлі 2х і більше одиниць – знижка 5%.

Також окремо можна замовити деталі (підставку, блок нагнітання…). Ціну й наявність уточнюйте.

Контакти:
Можна по телефону +38(097)684-07-88 (також Viber)
або https://t.me/elDemiurg
або dorogikh.alexander@gmail.com

Оплата:
на карту ПриватБанка або накладеним платежем.

Доставка:
по Україні – Нова Пошта
в місті Біла Церква можлива безкоштовна доставка або само виніс/вивіз/виліт.

Facebook Comments
В гору