Press "Enter" to skip to content

Велопокатушки і ЛЕП

Якось зібрались з друзями на пиво. Розмовляли про різне, зокрема про вело прогулянки.

І Ася розказувала, що вони каталися… десь… і, проїзджаючи під ЛЕП, велосипед бив її струмом. Ми всі посміялися, типу “та ладно не заливай”, “та не може такого бути”, “кругом же діелектрики (ізоляція) – гума на колесах, сідло, гріпси”…

Чесно кажучи, я не знаю чого я тоді не зрозумів що це таки може бути…

Великополовецьке

Сильно мені хотілося потрапити на реальні археологічні розкопки (та і зараз хочу в чомусь такому прийняти участь). Хотів більше на трипільську культуру, але шукав хоч що-небудь, що є поряд з Білою Церквою – так щоб з сином можна було на велосипеді проїхати. Єдині розкопки, які я знайшов на той час (2014 рік), були поблизу села Великополовецьке.

Тож ми туди вирушили. Я, син і мій брат.

По деяким причинам ми не доїхало до села декілька кілометрів і вирішили повернутися назад до Білої Церкви. Доїхали ми ось до цієї точки (49.854477, 29.974608), а далі, по роздрукованій мапі, повинні були доїхати до траси P04.

Лінії електропередачі поблизу Великополовецького
Лінії електропередачі поблизу Великополовецького

Бачите ці опори ЛЕП ?
От ми поїхали вздовж лінії…

Між опорами засаджені городи, а дроти між ними провисали досить сильно… і ти задаєшся питанням “як там люди можуть щось садити?”. Місцями досить легко підняти руками до гори граблі і до лінії залишиться всього-нічого, інколи здається що можна навіть доторкнутися.

От значить їдемо ми вздовж ЛЕП, часто стежка йшла збоку від лінії, але інколи прям під нею, і випадково я доторкаюся до керма. І мене вдарило струмом. Я в шоці. Думаю як. Знову торкаюсь – знову удар. Несильний, але неприємний. Мене в дитинстві та підлітковому віці добряче било декілька раз, то було боязно відчути це знову. Саме цікаве, що брат і син не відчували нічого. Лупило тільки мене ))).

Стежка там була – не дуже розженешся. Тому їхали відносно довго. І весь цей час… то треба пригальмувати – шварк, то випадково до дзвінка доторкнувся – шварк……..

Після того я кожну ЛЕП намагаюся проїхати якомога швидше, не торкаючись за металеві частини велосипеда, і намагаюсь пригинатись якомога нижче. Самому кожен раз смішно, але та ну його нафіг ))).

То чому ж лупить

Причина в напруженості електричного поля навколо лінії, через яку виникає різниця потенціалів між двома точками. Максимальна різниця буде між точками що розташовані на перпендикулярі до лінії при чому одна точка буде на самій лінії, а друга, теоретично в нескінченості, практично на поверхні землі. Я вже не пам’ятаю на скільки кіловольт була та ЛЕП але мені вистачило. У випадку з велосипедом точки ймовірно розташовані: одна в точці дотику колеса та землі, а друга, скоріш за все, повинна бути на голові )).

Facebook Comments
В гору