Press "Enter" to skip to content

Про наше спорядження і трохи відгуків про нього.

Намети

Ksena 2

намет Terra Incognita, Ksena 2
намет Terra Incognita, Ksena 2

Вага 3970 гр

Дуже гарний і відносно великий тамбур. Два входи з можливістю наскрізного провітрювання.

З особливостей – спочатку збирається зовнішній тент, потім кріпиться середина. Тобто можна використовувати тент як окремо, так і спокійно кріпити спальне приміщення, наприклад під дощем, коли зовнішній тент вже зібрано.

Hannah Serak 3 Al

намет Hannah Serak 3 Al
намет Hannah Serak 3 Al

Вага: 3200 гр

Я хотів взяти 3+1 Terra Incognita (вже точно не памятаю яку модель, скоріш за все Minima 4), але на той час такої моделі не було у продажу, і на питання коли з’явиться, багато інтренет-магазинів “розводили руками”. Але в одному магазині (в якому ми з братом постійно купуємо спорядження) менеджер порекомендував ось цей намет.

Головна його перевага  – багато місця і менша вага, порівняно з Ксеною. Ще один момент – намет збирається спочатку зі спального приміщення. А потім вже одягається тент. Тому якщо погода очікується тепла і без опадів можна з собою в мандрівку брати тільки середину і нент не тягти, тим самим полегшивши загальну вагу спорядження. Сам же тент без спального приміщення використати не вдасться – немає до чого кріпити кінці дуг (хіба що самому доробити – взяти стрічку з люверсами і фастексом на одному кінці, який буде кріпитися до самого тенту).

З недоліків – маленький тамбур, дуууже маленький тамбур. Хоч в деяких магазинах цей намет позиціонують як 3+1 ( і декілька раз так і було – двоє дорослих і двоє дітей), але на справді це двомісний намет по такій формулі “2 + їх речі в наметі”.

Другий недолік – відсутність другого входу. Або хочаб великої кватирки протилежної основному входу для наскрізного провітрювання. Літом, коли ночами жарко, не дпомагають ні повітряні клапани, ні повністю відкрита сітка входу.

Велобаули

Terra Incognita TravelBike 70

велобаул Terra Incognita TravelBike 70
велобаул Terra Incognita TravelBike 70

Вага: 1670 гр

Особливо нема з чим порівнювати. Э недоліки, але назвати їх суто недоліками Terra Incognita неможна, бо друга сторона баулу це багажник до якого він кріпиться. Все таки вважаю що Terra Incognita спрогнозувала і зробила максимум що тільки можливо, щоб данний велобаул став універсальним по крпіленню до будь якого багажника.

Переваги – реально можна помістити купу всього.
Відносний недолік – коли він не сильно затрамбований, його “штанини” можуть сильно ментилятись і потрапляти між колесом і багажником. Повторюсь це все таки проблема не велобаулу, а комбінації баул+багажник.

При можливих поїздках під дощем додатково герметизуйте речі ! Чи простими сміттявими пакетами чи гермочохлами. Ті речі на які волога не повинна потрапляти в жодному разі кладіть на самий верх. Як показує практика використання баулу в дощ – “штанини” знизу добряча промокають. Водозахисний чохол самого баулу в данному випадку не допомагає. Зате верхня частина баулу під чохлом буде суха.

Як промокають "штанини" баулу.
Зеленою стрілкою показано на внутрішню частнину баулу, яка зроблена з водовідштовхуючої тканини. Але при довгій поїздці, краплі які потраляють на цю тканину скочуються в низ, де чохол велобаулу утворює чашу (позначено червоним). В цій чаші вода може накопичується, аж хлюпати починає, і, згодом, вона через шви потраляє в середину.

Спальники

Terra Incognita Campo 200

Terra Incognita Campo 200
Terra Incognita Campo 200

Вага: 959 гр

Просто гарний літній спальник. Мені рекомендували брати кокон на літо, але я відмовився і взяв спальник-ковдру – задоволений.  Але, з іншого боку, це я так прикидую на майбутнє, він не сильно підійде для спання під відкритим небом (без намету) чи в гамаку.

Deuter Lite 250, Deuter Lite 250 L

Deuter Lite 250
Deuter Lite 250, Deuter Lite 250 L

Вага: 1100 гр та 1190 гр відповідно

Два однакових спальники, другий відрізняеться лише трохи більшим розміром. Спальники типу кокон, легка літня модель, їх особливість – можуть зєднуватись між собою в один великий спальник. Поки ніяких нарікаь на якість чи якісь проблеми в експлуатації.

Різне

Пальник Primus mimer

Primus mimer
Primus mimer

Потужність: 2800 W.

Вага: 227 гр

Модель проста та надійна. Але є одна особливість, чи це вона у всіх така, чи це проблеми нашого екземпляру, а може то проблеми газового балону – сильно затягувати на балоні неможна, перекриваеться доступ до газу. З нюансів, кріпиться пальник напряму до балону, що додає висоти і робить всю конструкцію не стабільною, особливо на мякій поверхні. Якщо ще поставити котелок, то вітер запросто може всю цю башту скинути. Для збільшення стійкості бажано використовувати або більш низькі балони (у нас високий Kovea KFG-0450, брутто 670 гр), або перейти на пальник з подачею палива через шланг. У таких пальників є свої ніжки які додають стабільності. І ще одне – потрібен вітрозахист, ми поки в цих цілях використовуємо піджопники або каремат навколо пальника) але в планах придбати щось більш цивільне та надійне).

Каремат Therm-a-Rest Z-Lite REGULAR

Therm-a-Rest Z-Lite REGULAR
Therm-a-Rest Z-Lite REGULAR
Therm-a-Rest Z-Lite REGULAR
Therm-a-Rest Z-Lite REGULAR

Вага: 410 гр

Якісний каремат служить вірою і правдою вже далеко не перший рік. Товщина аж 2см, відчутно м’якще за Іжевські) Виробник рекомендує використовувати при температурах не нижче -7с, але в морози поки ще не доводилось користуватись. Завдяки своїй конструкції – гармошки – легко і швидко складається, плюс простіше упакувати в рюкзак. Але і легко зминається: перетягнули його резинками на одній з велоподорожей, під резинками він зім’явся і так і не відновив свою форму.

Плащ-пончо

Плащ-пончо Сommandor Україна
Плащ-пончо Neve (Сommandor) Україна

Вага: 360 гр

Купувався самий дешевий у свій час плащ. Чому дешевий ? Тому що з одного боку потрібно було щось для захисту, а з іншого потрібно було таке, на чому можна зрозуміти що реально треба від плаща-пончо, і якщо він не підійде, то не буде так шкода витрачених коштів.

Тож, плащ добре закриває від дощу. Розрахований на те що його можна використати в якості невеликого тенту (розміри 245 см х 148 см). Для цього по краям вставлені люверси. Але люверси (6 шт) закріплені на самій тканині (Nylon Taffeta 190Т WR PU, 3000 мм) і хоча матеріал тканини досить щільний, сильно розтягувати тент або використовувати такий тент при сильних поривах вітру я не радив би.

І я ще додав би додатково по парі завязок з кожного боку, ближче до рук.

Погано пристосовані до велопоїздок ))). Я в курсі що даний плащ взагалі не розроблявся для велоподорожей, але так вийшло що нам прийшлось його використати в одній на озеро Бучак. На велосипеді його сильно роздуває, і зявляється таке вітрило що дуже заважає їхати. Був би він чорного кольору… if you know what I mean )))

Плащ може також накривати і наплічник. Виробник рекомендує використовувати плащ для рюкзаків об’ємомо до 50 літрів. У мене два на 65 і на 100 літрів. На 100 він точно не підходитьпо висоті. На 65 з натягом ще може використовуватись – ще одна причниа додавання додаткових завязок. Але у мене є чохли на самі рюкзаки тому я сильно не переймаюсь через те що плащ не зможе їх закрити. Хоча, як на мене, рюкзак під плащем має більше переваг, ніж рюкзак під особистим чохлом.

І цілому покупкою залишився задоволений, тим більше за таку суму. Але побачимо що “скажуть” наступні мандрівки.

 

Facebook Comments

Поділитися

В гору