Press "Enter" to skip to content

Мастило для велосипеда

Перед-історія

Нарешті це сталося – я знайшов більш-менш адекватне мастило для своїх велосипедів.

В мережі ходять багато слухів і не тільки слухів про те що алюміній та його сплави кородують з літієвими мастилами при умові пристуності вологи.

Ось наприклад веломайстер з власного досвіду розказує про мастила.

А ось тут чоловік провів реальний хімічний екперимент.

Видно, что щёлочь, содержащаяся в растворе начала разрушать поверхность алюминия.

Тому я задався ціллю знайти для себе в Україні нормальне густе мастило не на літієвій основі – це перший критерій. З того що спокійно можна знайти : солідол, циатім-221 (F), шрус. Все інше переважно з літієм.  Більш того, вирішив навіть пройтись по місцевим авто-мото магазинам попитати що є в наявності. На питання “У вас є густі мастила не на літієвій основі ?” бачив округлені очі і чув відповідь “ми не знаємо про що ти говориш, ось на вітрині все що є, вибирай”.

Другим критерієм була ціна. Те що зустрічалось в інтернет магазинах по ціні… як вам сказати…  як за тюбик 50-100 мл віддавати 200-300 грн ? Особисто мене трохи давила жаба. Є правда ще Finish Line Premium Teflon, як бачите на тефлоновій основі, але ціна за 457 г приблизно 1000 грн. Це вже те що треба але хотілося ще дешевше.

Перший особистий ТО свого велосипеда

До минулого року я відвозив свого “коня” в одну з місцевих вело-контор. Назви спеціально вказувати не буду. Відвозив я його три роки поспіль. На другий та третій роки, весною перед початком велосезону я приїзджав і просив перебрати втулки та каретку та змастити там усе.

Минулого року я перебирав і чистив все сам. Але так як не було нормального мастила, використав солідол. Себе я заспокоїв тим, що на один рік покатить і він, а за рік я як раз знайду те що шукаю.

Тоді, весною 2016 року, я знайшов свіжий чистий солідол, розібрав всі втулки, касету, каретку та добряче вимив все те в керосині – все було чорне з домішками піску. Далі змастив солідолом і зібрав все назад. Відкатав сезон без проблем.

Доречі, катаю я не те щоб дуже багато, у нас в місті є огого чуваки, на місяць і назад можуть на велу проїхати 😉 , але головне в данному випадку, що я катаю кожен рік приблизно однаково.

До чого я це все?

Цього року вже з новим мастилом я знову розбираю все щоб помити і змастити. І що я бачу ? А я бачу чистий солідол в каретці та касеті і трохи забруднений у втулках (втулки у мене не дуже, тому туди всяка гидота потрапляє). І я задаюсь питанням – як так, що при однаково інтенсивному використанню велосипеда за сезони до 2016 і за сезон 2016, у мене все чисте, а після обслуговування в КОНТОРІ, як ви памятаєте, було все чорне ? Чи може, коли я просив перебрати та змастити, ніхто нічого не робив ?

Зустрічайте  BikeWorkX Lube Star White

Перейдемо до головного герою моєї розповоді BikeWorkX Lube Star White на основі тефлону (PTFE) від чеської компанії BikeWorkX.

Банка в 1 кг за приблизно 800 грн (весна 2017 року).

Мастило BikeWorkX Lube Star White
Мастило BikeWorkX Lube Star White
Мастило BikeWorkX Lube Star White
Мастило BikeWorkX Lube Star White. вигляд

Коли я її замовляв мене навіть спитали, може мені знижки треба, бо 1 кг і мабуть у мене вело-майстерня )). Просто на довго вистачить, тим більше є що змащувати ;).

Наступної весни знову все розберу і зроблю звіт про те як відкатався сезон. Зараз можу сказати що велосипед котиться так як вже давно не котився з моменту покупки.

Інше на пробу

Мастило BikeWorkX Lube Star Silicone
Мастило BikeWorkX Lube Star Silicone

Мастило BikeWorkX Lube Star Silicone призначене для змащування ущільнювальних гумових кілець, пластику та такого іншого, де використання мінеральних мастил протипоказане через поганий вплив на ці самі гуму та пластик. Зокрема для змащування деяких деталей вилки велосипеда.

Мастило BikeWorkX Chaine Star Normal
Мастило BikeWorkX Chaine Star Normal

Мастило BikeWorkX Chaine Star Normal, як видно з назви, призначене для змащуввання ланцюга велосипеда. Взяв щоб спробувати його.

До цього я переважно використовува тефлонові мастила Finish Line і одного разу Hanseline. Про Hanseline нажаль не можу сказати нічого, не залишилось в пам’яті. А от Finish Line подобаються дуже сильно, досить рідке, щоб при змащуванні потрапити під ролики ланцюга. Досить швидко висихає розріджувач, тому мастило швидко хватається плівкою. Все зайве легко витирається ганчіркою і ззовні ланцюг залишається сухий.

BikeWorkX Chaine Star Normal набагато густіше (суб’єктивно) від Finish Line. Я навіть сказав би, що воно чимось схоже на веретьонку. Відносно легко, через більшу густину, проникає під ролики. А от після витирання ланцюг на дотик залишається жирнуватим. Це саме те що не сподобалося, бо буде сильніше чіпляти пил на себе. Але побачу як воно поведе себе у русі і на скільки кілометрів вистачить одного змащення.

Facebook Comments
В гору